Robert Biedroń nowym prezydentem Słupska!

Robert Biedroń, poseł Twojego Ruchu, pokonał w drugiej turze wyborów posła PO Zbigniewa Konwińskiego i został wybrany na prezydenta Słupska. Na posła Biedronia zagłosowało 57,08 procent wyborców.
Z informacji o wynikach wyborów dowiadujemy się, że na Biedronia swój głos oddało 15 308 wyborców, z kolei na Konwińskiego zagłosowało 11 511 osób (stanowi to 42,92 procent).
Najpopularniejszy gej w kraju, o urząd prezydenta Słupska ubiegał się z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Biedronia „Nareszcie zmiana”.

Robert Biedroń jest absolwentem politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Nowy prezydent Słupska ukończył również Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jest też pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W wyborach parlamentarnych w 2011 r został wybrany na posła ziemi słupsko-gdyńskiej z listy Ruchu Palikota: otrzymał wówczas prawie 17 tys głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *