XII Bałtycki Festiwal Nauki w Słupsku

Informujemy, że XII Bałtycki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach od 20 do 25 maja 2014. Udział w festiwalu zadeklarowało 40 instytucji – uczelnie wyższe, placówki Polskiej Akademii Nauk, jednostki badawczo rozwojowe oraz pozauczelniane instytucje związane z nauką (muzea, biblioteki) z województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Zgłosiły one blisko 890 imprez, które odbywać się będą na terenie Trójmiasta, Słupska, Elbląga, Miastko, Malborka, Będomina, gm Nowa Karczma, Borucina, gm Stężyca, pow kartuski, Helu, Kwidzyna, Pelplina, Pucka, Rzucewa, gm Puck, oraz Wąglikowic k Kościerzyny.

W Słupsku już 17 maja w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauk odbyła się pierwsza impreza – „Storytelling B.O., czyli o nauczaniu języków obcych poprzez historie dla małych i dużych”.

W tym roku nie zabraknie imprez, wykładów i zajęć związanych z ekologią, historią, biologią, informatyką, matematyką, fizyką. Odbywać się one będą w Akademii Pomorskiej przy ul Westerplatte i ul Arciszewskiego. Wstęp na Festiwal Nauki jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *